Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Tugay Başsan: ‘Atakum’daki yeni projemiz maaşları ödemek’

Zafer Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı Tugay Başsan, Atakum Belediyesi ile ilgili yeni projesinin bir buçuk aydır maaşını alamayan belediye personelinin maaşını ödemek olduğunu söyledi

Zafer Partisi Atakum Belediye

Zafer Partisi (ZP) Atakum Belediye Başkan Adayı Tugay Başsan, göreve talip olduğu Atakum Belediyesi’nde yaşanan sıkıntıyı dile getirdi. Atakum’un sadece Samsun değil Karadeniz ve Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olduğunu vurgulayan Tugay Başsan, hangi partiden aday seçimi kazanırsa kazansın 1 Nisan’da birlikte çalışacağı belediye personelinin evine ekmek götüremediğini söyledi. İronik bir şekilde proje açıklayan Başsan, “Üzülerek ifade etmek isterim ki yeni projemiz, belediye personelinin maaşını ödemek. Evet, yıl olmuş 2024. Muhalefetin yerelde ve Türkiye genelinde iktidara alternatif olması gerekirken, iktidardan daha kötü yönetim göstermesi gerçekten takdire şayan. Bu beceriksiz iktidarın, yereldeki gölgesi sarı muhalefetin yönettiği Atakum Belediyesi’nde personel bir buçuk aydır maaş alamıyor. Zafer belediyesinde böyle bir şey söz konusu olmayacak. İlk iş tüm ücretler ödenecek” dedi.

 

BORÇ DÜŞTÜYSE MAAŞLAR NEDEN YATMIYOR?

Aday gösterilmeyen CHP’li Atakum Belediye Başkanını eleştiren Zafer Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı Tugay Başsan, “CHP’li mevcut başkan, 2019 yılında AKP’den devraldığı Atakum Belediyesi’nin kısa vadeli borç miktarının 12 milyon dolara tekabül ettiğini ve 2024 yılındaki seçimden sonra belediyeyi devralacak başkanın sadece 240 bin dolarlık kısa vadeli borçla karşılaşacağını söylemişti. Madem borç düştü personel maaşı neden ödenmiyor?” diye konuştu.

 

PERSONELİN HAKKINI SAVUNMAYAN BAŞKAN OLMAZ

Atakum Belediyesi’nde personel ziyareti gerçekleştiren CHP’li belediye başkanı adayına göndermede bulunan Tugay Başsan, “Bir sözüm de aynı partinin yeni adayına. Personel ziyaretinde bu bilgi verilmedi mi? Bu bilgiye rağmen personelin hakkını bugün savunmayan, belediye başkanı olduğunda nasıl adil olacak. Atakumlular, belediye personelinin maaşını bile ödeyemeyen bu sarı muhalefetin partisine bir kez daha Atakum’u teslim etmeyeceğine inanıyorum. Zafer Atakum’un, Atakum Zafer’in olacak.” şeklinde konuştu.