Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden açıklama

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na yönelik yerel bir gazetede yer alan “Büyükşehir’e son iki ayda 278 işçi doldurdu” başlıklı mesnetsiz, gerçeği yansıtmayan iddialarla ilgili kamuoyunun doğruları öğrenmesi adına açıklama yapmak gerekliliği doğmuştur.

featured

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden açıklama

TRABZON-BHA

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Trabitaş’ta askerden dönen 3 kişi göreve başladı

“Söz konusu haberde TRABİTAŞ’a 200 işçi alındığı iddiaları yer almaktadır. Fakat TRABİTAŞ’a Ekim 2023 tarihinden itibaren yeni personel alınmamış olup, askerden dönen 3 personel yasa gereği işe dönüş yapmıştır.

Trabel’e 35 kişi alındı

Haberde yine Trabzon Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan TRABEL ve TURKUAZ şirketlerine 78 kişi alındığı ifade edilmiştir. TRABEL’e yılbaşından itibaren ihtiyaca binaen 35 kişi başlamış olup, TURKUAZ’a ise işçi girişi yapılmamıştır. Belediye iştiraki 5 şirketten toplam 10 kişi ise emekliye ayrılmıştır.

278 sayısını ispatla yükümlüdür

TRABİTAŞ’a ve TURKUAZ’a yeni personel alınmadığı, TRABEL’e ise 35 personel alındığı gerçeği ortadayken; söz konusu gazete, 9 sütuna verdiği manşette yer alan ‘278’ sayısını ispatla yükümlüdür. Sonuç olarak; aynı yayın organı tarafından Başkan Zorluoğlu göreve geldiği ilk günden itibaren başlatılan ve düzenli olarak devam ettirilen linç ve karalama kampanyasını kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. ”
Halkımızın bilgisine saygıyla sunulur.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden açıklama