Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Sağlık Bakanı Koca’dan yeni personel alımı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan personel alımı hakkında açıklama geldi. Bakan Koca açıklamasında yeni dönem personel alımında en fazla atama yapılacak kadro hakkında bilgi verdi ve 81 ilde alımların yapılacağını söyledi.

featured

Sağlık Bakanı Koca’dan yeni personel alımı açıklaması

Sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Bakan Koca, Düzce’de yerel seçim kapsamında vatandaşları ve esnafları ziyaret ettiğini söyledi. Burada esnaflarla ve vatandaşlarla bir arayan gelen Bakan Koca, gelen sorulara ve taleplere de karşılık verdi.

“Düzce’de Aile Diş Hekimliği uygulaması merak edilen konular arasındaydı” başlığı ile videoyu sosyal medya hesabı üzerinden yayınlayan Bakan Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni atamada ağız diş sayısı yeterli değildir. Aile Diş Hekimliği projesi devam ediyor. Özellikle büyükşehirlerimizde bu yıl pilot bölge olarak uygulanan 3 yer vardı. Yıl sonuna kadar 10 ile çıkarmayı planlıyoruz. Pilot bölge uygulaması ile birlikte 81 ilimizde önümüzdeki 3 yıl içinde tamamlamak istiyoruz. Her aile diş hekiminin yanında bir de tekniker arkadaşımız olacak”

GEÇEN SENE 32 BİN TIBBİ SEKRETER ALINMIŞTI

Geçen sene hastanelere, her poliklinikte bir doktorun yanına sekreter uygulaması kapsamında 32 bin tıbbi sekreter ataması olmuştu.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERİ ATAMASI

Bakan Koca yaptığı açıklamada bu sene sonunda 10 ilde, 3 sene içinde ülke genelinde aile diş hekimliği uygulamasının yürürlüğe gireceğini söyledi. Bu uygulama kapsamında diş hekimlerinin yanında ağız ve diş sağlığı teknikerleri istihdam edilecek.

YENİ İLAN GELECEK

Bakan Koca, yeni personel alımı da yapılacağını söyledi ve yeni atamada ağız ve diş sağlığı teknikeri atamasının olacağını belirtti. Personel alımının kısa sürede yapılması beklenmiyor. Zira 27 bin sağlıkçı ataması daha yeni yapıldı. Yeni alımın seçim sonrasında gündeme gelmesi bekleniyor.

Sağlık Bakanı Koca’dan yeni personel alımı açıklaması