Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Markus Gisdol: 1 Puanı Hak Ettik

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, Beşiktaş A.Ş. müsabakası sonrası açıklamalarda bulunup basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü

Teknik Direktör Markus Gisdol, “İlk 30 dakikada göstermiş olduğumuz performanstan dolayı mutlu olmamıştım. Tabi 30 dakikadan sonra ise etkili bir oyun ortaya koyduk. Özellikle ilk yarının son 10 dakikasında bazı şanslar bulduk. İlk yarı bittikten sonra da soyunma odasında oyuncularımla konuştuk ve neleri daha iyi yapmamız gerektiğini, rakibi nasıl durdurmamız gerektiğini, oyunu nasıl kontrol etmemiz gerektiğine karar verdik ve ikinci yarıda çok iyi bir savaş verdik. 1 puanı ben hak ettiğimizi düşünüyorum ve mutlu olduğumu söyleyebilirim.

Son oynadığımız Siltaş Yapı Pendikspor karşısında kötü bir oyun sergilemedik. Zor bir karşılaşma oldu. Tabii her maçı da kazanamayız. Bunu da belirtmem gerekiyor. Eğer kazanamıyorsak kaybetmememiz gerekiyor. Bugün de çok zorlu bir takıma karşı oynadık. Taktiksel anlamda bazı değişiklikler yapmamız gerekiyordu. Beşiktaş Stadyumu’na gelip de bu maçın kolay geçeceğini bekleyemezsiniz. Ki o öyle oldu. Bu sebepten dolayı bugün de kaybetmeden ayrılmak çok çok önemliydi. Sonuç olarak 1 puan daha kazandık” dedi.

Soner Gönül’ün performansı hakkında gelen soruya Teknik Direktör Markus Gisdol, “Açıkçası sadece Türkiye’de değil ama genelde Türkiye’de gördüğüm kadarıyla bazı belirli futbolcular hakkında çok fazla soru geliyor. Bu sebepten dolayı performansını değerlendirecek olursam ona ne zaman şans verirsem vereyim gerek antrenmanlarda olsun gerek maçlarda olsun her zaman elinden gelenin en iyisini yapıyor ve her zaman hazır olduğunu herkese gösteriyor. Ondan neler beklediğimizi biliyoruz ve herkes ondan neleri yapabileceğini de biliyor. Bu sebepten dolayı disiplinli olması sebebiyle ve göstermiş olduğu performans sebebiyle ben oynamayı hak ettiğini düşünüyorum.

Her oyuncum sahada ligde kalmak adına en iyi performansı gösteriyor. Bu benim için önemli bir şey. Tabii ki de hafta hafta bazı belirli oyuncular hakkında sorular geliyor. Bu sebepten dolayı da şunu net bir şekilde belirtmem gerekiyor ki Samsun’daki insanlar ve Samsunspor taraftarı aslında bu oyuncuların hepsinden mutlu olmalı, gurur duymalı. Çünkü hepsi ellerinden gelenin en iyisini yapıp hedefimiz olan Süper Lig’de kalmak için savaşıyor.

Yabancı video hakem atama konusuyla ilgili olarak, “Federasyonda bu kararı kimler alıyor onu bilmiyorum açıkçası. Sonuçta neye göre karar veriliyor? Hangi maçın önemsiz ya da kritik olduğunu. Kim karar veriyor? Bizim için her maç çok kritik, her maç çok çok önemli. Bu sebepten dolayı da farklı düşünüyorum. Burada herkes biraz daha sakin olmalı. Rakiplerimize gerekirse bazen de hakemlere biraz daha fazla saygı göstermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

HaberSam