Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Komünist Başkan Mehmet Maçoğlu Samsun’da

Ovacık Belediyesi tarafından kurulan SS. Ovacık Kooperatifi’nin 30. satış mağazası Atakum’da açıldı. Yoğun katılımın olduğu açılışta, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’na destek verdi.

Ovacık Belediyesi tarafından kurulan

Ovacık Belediyesi tarafından kurulan SS. Ovacık Kooperatifi’nin 30. satış mağazası Atakum’da açıldı. Yoğun katılımın olduğu açılışta, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’na destek verdi.

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, Ovacık Belediyesi tarafından kurularak ürünlerini Türkiye’ye yayan SS. Ovacık Kooperatifi’nin 30. satış mağazası Atakum’da Mimarsinan Mahallesi, Mustafa Kemal Bulvarı no: 17/A adresinde açıldı. Açılıştan önce, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’yi makamında ziyaret eden Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Başkan Deveci’ye kooperatif hakkında bilgi vererek üretilen ürünlerden hediye etti. Başkan Deveci de, Atakum Belediyesi’nin kuruluşuna öncülük ettiği Atakum Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin (ATAK) ürettiği ürünlerden Başkan Maçoğlu’na hediye etti. Çoğunluğu kadınlar tarafından, kolektif biçimde üretilen ve üreticiden direkt tüketiciye ulaştırılan ürünler Ovacık Doğal markasıyla raflarda yerini aldı. Gelirinin kooperatif fonlarına aktarılarak toplumla paylaşıldığı Ovacık Doğal’da bal ve arı ürünleri, bakliyatlar, çerez ve reçel üretilerek hesaplı fiyatlarla tüketicilerle buluşuyor. 

ORGANİK VE DOĞAL ÜRÜNLER

Yoğun kalabalığa seslenen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Ovacık Kooperatifi’nin ürünleri artık burada satılacak. Hepsi organik ve doğal ürünler. Atakum’da doğal ürünleriyle sağlıklı gıdayı halka ulaştıran bir kooperatif mağazası daha açıldığı için çok mutluyuz. Samsunlular bu satış mağazasına dayanışmayla sahip çıkacaktır. Kentimize hayırlı olsun” dedi. 

YOKSULLUĞA KARŞI MÜCADELE

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ise kooperatifin sürecini anlattığı konuşmasında, “Sayın Başkanımız Av. Cemil Deveci’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz emeği üretenlerin değeri olduğunu söylemeye çalışıyoruz. Yoksulluğa karşı mücadeleyi büyütmek için çaba harcıyoruz. Bir araya gelerek omuz omuza gelerek emeği büyütüyoruz. Üreten biz yöneten de biz olacağız demeye devam edeceğiz. İşçiler kazanacak. Halk kazanacak” ifadelerini kullandı.