Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre, Azerbaycan Gazeteciler Birliği heyetini kabul etti

KKTC Meclis Başkanı Zorlu

KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre, Azerbaycan Gazeteciler Birliği heyetini kabul etti

KKTC Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, tek millet 3 devlet vurgusu yaparak, dijitalleşen çağ ile birlikte iletişimin değerinin arttığını, burada gazetecilere de önemli görevler düştüğünü söyledi.

Töre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Şuşa’ya davet etmesinden dolayı teşekkür ederek “Büyük bir adım atmıştır.” dedi.

Avrupa Birliği, Arap Birliği ve benzeri birliklerin dünyadaki varlığından bahseden Töre, Türk dünyasının da benzer bir oluşum içerisinde olmasının kendilerini mutlu ettiğini ancak bu birliğin daha da ileriye götürülmesi gerektiğini belirtti.

Karabağ zaferinin kazanılmasında Türk ordusunun moral ve teçhizat bakımından Azerbaycan’a destek verdiğini anımsatan Töre, askeri, ekonomi ve kültürel alanlarda işbirliği yapılmasının önemine değindi.

Azerbaycan Gazeteciler Birliği Başkanı Ayaz Marziyeva da her Türk vatandaşı gibi kendilerinin de KKTC’yi yavru vatan olarak gördüklerini ifade etti.