Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

“Herkese eşit mesafede ve adaletli olacağız”

“Herkese eşit mesafede ve

“Herkese eşit mesafede ve adaletli olacağız”

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

Başkan adayı kepenek, “Rant belediyeciliğinden, hizmet ve eser Belediyesi’ne geçeceğiz. Halkımızın gözüne gireceğiz, şeffaf olacağız, hesap verebilir olacağız. İstemeseler de günlük hesap vereceğiz. Ekranlarda yayınlayacağız, ihaleleri yayınlayacağız. Ama herkese eşit mesafede ve adaletli olacağız. Bundan yorulmayacağız. Biz adaletli olacağız.” dedi.

 

Sivas’ta, Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanlığı tarafından, Sivas Belediye Başkan Adayı Tacettin Kepenek, ilçe ve belde belediye başkan adayları, il genel meclis ve belediye meclis adaylarının katılımı ile aday ve proje tanıtım programı gerçekleştirildi.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen aday tanıtım programına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, İl Başkanı Abdulvahabgazi Doğan, Merkez İlçe Başkanı Sevtap Haspolat, Sivas Belediye Başkan Adayı Tacettin Kepenek, İlçe Belediye Başkan adayları, Belediye ve İl genel meclis üyesi adayları ile birlikte parti üyeleri ve vatandaşlar katılım sağladı.

CHP Sivas İl Başkanı Abulvahapgazi Doğan, Halkın sorunlarını çözmek içim geliyoruz. Sivas ve Sivaslının ihtiyaçlarını karşılamak için geliyoruz. Bizlerin yaşayacağı başka bir Sivas yoktur. Bizler hükümeti kurmaya değil şehrimizi yönetmeye geliyoruz. Artık değişim zamanı Sivas her gün kan kaybediyor. Her gün göç veriyor. Sivas’ta işsizliği önlemeliyiz. İşte bizlerde bunlara çözüm için belediyeyi yönetmeye geliyoruz.” ifadesine yer verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, İstanbul’da, Ankara’da nasıl kazandıysak, Sivas’ta da Tacettin Kepenek beyle birlikte kazanarak, Sivas’ın belediyesini biz yöneteceğiz. İsrafın son bulduğunu, hizmetlerin arttığını hep birlikte Sivaslı hemşehrilerimize göstereceğiz.” dedi.

“ŞEHİR RUHUNU KAYBETTİ”

CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Tacettin Kepenek, tanıtım programında yaptığı konuşmada, Sivas’ı karış karış durmadan, yorulmadan geziyoruz. Gezdiğimizde şunu görüyoruz ki insanlar artık bıkmış. Yeter diyorlar. Gitsin diyorlar. Herkes diyor ama mübalağa etmiyorum. Herkes bunu söylüyor. Şimdi biz hariç Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak bizim dışımızdakilerin hepsi aynı bağın gülleri, aynı bağın bülbülleri. Al birini vur ötekine. Vatandaş oradan kaçınca öbürüne gittiğinde bir şey değişmeyeceğini de biliyor. Ama vicdanen böyle kendi kendine bir oyun oynuyor. Bu şehirde CHP’den en son rahmetli Süleyman Çanka vardı. Allah rahmet eylesin. Sağdan, soldan, hangi görüşten olursa olsun herkes saygı duyuyor. Herkesin sevdiği bir insandı. Gençler bunları biliyorlar. Bu şehri yıllarca Cumhuriyet Halk Partisi yönetti, idare etti. Bugün şu anda üzerinden geçtiğimiz bazı caddeler bile kırk yıl önce yapılmış. Görüyoruz ki şimdi şehirde binalar yapılırken bir yandan da şehir ruhunu kaybetti.” şeklinde ifade etti.

“HİZMET VE ESER BELEDİYECİLİĞİNE GEÇECEĞİZ”

Başkan adayı Kepenek, “Bu şehrin sorunu zihniyet sorunu. Zihniyet değişecek, kafa değişecek. Bu rantiye düzeni değişecek. Bizim dönemizde rantiye ve çıkar belediyeciliği, rantiye çıkar idareciliği şehir yönetiminde bunlar olmayacak. Gerçekten bizim işimiz hizmet ve eser şehirciliği olacak. Bunu nasıl yaparsınız? Bunu işin ehliyle yaparsınız. İşin ehli orada değilse bununla olmaz. Sizler işi liyakat sahibine verirseniz işte o zaman Sivas hak ettiği yerini alır. Görüyoruz ki mevcut belediye yönetimi kapı kapı hediyeler dağıtıyor. Böyle bir şey olmaz. Bu milletin parasını harcıyorsun. Hediyeleri dağıtıyorsun da babanın kesesinden mi dağıtıyorsun? Hiçbir yerde bir rakam gözükmüyor. Rant belediyeciliğinden, hizmet ve eser Belediyeciliğine geçeceğiz. Halkımızın gözüne gireceğiz, şeffaf olacağız, hesap verebilir olacağız. İstemeseler de günlük hesap vereceğiz. Ekranlarda yayınlayacağız, ihaleleri yayınlayacağız. Ama herkese eşit mesafede ve adaletli olacağız. Bundan yorulmayacağız. Biz adaletli olacağız. Rant belediyesinden, çıkar belediyeciliğinden, eser ve hizmet belediyeciliğine geçişe hazır mıyız? O zaman biz içimize bakalım şehrimizi projelerimiz ile hak ettiği yere getirelim.” şeklinde konuştu.