Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Hasan Togar’dan Kentsel Dönüşüm Hedefi

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi (YRP) BaşkanAdayı Hasan Togar ilçede kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatarak 5 yıl içinde depremedayanıklı modern binaların olduğu 100 bin nüfuslu bir şehir hedefledikleriniaçıkladı.

Tekkeköy Belediye Başkanı ve

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede kentseldönüşüm hedefine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Togar 19 Mayıs Mahallesi,Sanayi Mahallesi ve Şeyh Zeynüddin Caddesi üzerinde 5 yıl içinde kentseldönüşüm çalışmalarını gerçekleştirerek ilçenin gelişime önemli bir katkısağlayacaklarını dile getirdi.

 

“Samsun’un en modern caddesi haline getireceğiz”

İlk olarak Şeyh Yusuf Zeynüddin Caddesi’nin kentsel dönüşümprojesinden söz eden Başkan Togar, “Tekkeköy’ün merkezi olan bu caddemizi 5 yıliçerisinde etap etap yerinde kentsel dönüşüm ile Samsun’un Çiftlik Caddesi’nikıskandıracak düzeyde bir alışveriş merkezi haline bir çarşı haline dönüştüreceğiz. Sağ tarafı 8 katlı, sol tarafı 8 katlıbir cadde düşünün. Bütün metruk yapıları hak sahipleri ile anlaşarak 18 ay kiradesteği sağlayarak dönüştüreceğiz. Etap etap Samsun’un en modern en konforlucaddesi haline getireceğiz” dedi.  

“50 bin nüfuslu bir mahalle..”

“19 Mayıs Mahallesi’nin 50 bin nüfuslu bir mahalle halinegeleceğinin sözünü veriyoruz” diyen Başkan Togar, “İlçedeki bütün eski yapıstoklarını yenilenenleri saymıyorum tabii, belediye lojmanları, öğretmenlojmanları, bağkur, milli imar lojmanları, tabii, ulukentler, yeni doğanlar,belediye konutları tüm bunları dönüştüreceğiz. Yeni imar düzenlemesiyle katartışı sağlayıp 8 kat olmalarını sağlayarak yeşil alanı çoğaltarak, 19 MayısMahallemizi yepyeni bir mahalleye dönüştürecek, depreme dayanıklı muazzam birmahalleyi hazırlayacağız. Bu şehirleşme ile devam edersek önümüzdeki 5 yıliçerisinde 100 bin nüfuslu bir ilçeyi de sizlere müjdeliyorum” diye konuştu.

 

Sanayi Mahallesi’nde kentsel dönüşüm 50 yıllık sorunlarıbitirecek

Togar Sanayi Mahallesi’nde de yerinde kentsel dönüşüm ile 50yıllık sorunları sona erdireceklerini belirterek,  “Tam 50 yıl ihmal edilen mahallem. O mahalle Sanayimahallemiz. Bu yılın sonuna kadar sanayi parselinden konut alanınadeğiştireceğiz. Burada sanayi mahallesindeki herkesin en konforlu yaşama sahipolacağı kentsel ve yerinde dönüşüm gerçekleştirip tüm sosyal donatılarıyla birlikteen muazzam yaşam alanını sanayi mahallesine armağan edeceğimizin sözünüveriyorum” şeklinde konuştu.