Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Erdoğan’dan muhalefet çıkışı; Bunlarda vizyon, program, proje yok

Erdoğan’dan muhalefet çıkışı; Bunlarda

Erdoğan’dan muhalefet çıkışı; Bunlarda vizyon, program, proje yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin mitinginde açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında muhalefeti eleştirerek ” Biz istiyoruz Mersin’in tamamında destan yazalım. Sadece istismar siyasetiyle bu şehrin önünü tıkayanlara kendi mensuplarından tahammül edemeyenleri görüyoruz. Bunlarda vizyon, program, proje, müktesebat zaten yok. Hayalleri sadece kendi siyasi çıkarlarıyla sınırlı. Bunların genel merkezleri, genel başkanları ne ki Mersin’deki adayları teşkilatları ne olsun. Birebirleriyle kavga etmekten gözleri ne ülkeyi, ne şehirleri, ne de insanımızı görüyor. Kendi aralarında demlenmekten başka işe vakit kalmıyor” şeklinde konuştu.

“Mersin, Adana, Osmaniye, Antep hızlı tren hattında çalışmalarımız devam ediyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’e yapılan yatırım ve hizmetlerden bahsetti. Erdoğan şunları kaydetti:

“210 milyar liranın üzerinde kamu yatırımı yaptık. Şehrimize 2. Devlet üniversitesi olarak Tarsus Üniversitesi’ni kurduk. 49 sağlık tesisi inşa ettik. TOKİ vasıtasıyla 4925 konutu hak sahiplerine teslim ettik. 2251 konutun yapımına devam ediyoruz. Kentsel dönüşümde depreme dayanıksız 3 75 bağımsız bölümün dönüşümü gerçekleştirdik. Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğunu 573 kilometreye çıkardık. Mersin, Adana, Osmaniye, Antep hızlı tren hattında çalışmalarımız etap etap devam ediyor. Tarımda çiftçilerimize 46 milyar lira tutarında tarımsal hibe desteği verdik. 5 OSB, 2 endüstri bölgesi ve 1 tasarım merkezi kurduk. 263 bin olan aktif sigortalı sayısı 553 bine çıktı.

Akkuyu Santrali 2028’de hizmete girecek

Erdoğan, yılda 35 milyar kilovatsaat elektrik üretecek Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin yapımına devam edildiğini belirterek “Santralin tüm reaktörleri 2028’e kadar hizmete girecek” dedi.

“Türkiye, dünyada çok çok farklı bir yere gelecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerine şu ifadelerle devam etti:

“Şunu unutmayın, insanlar gibi devletlerin de serencamında dönüm noktaları vardır. Türkiye bizim iktidarlarımızın devrinde Cumhuriyet tarihimizin en kritik sınamalarından geçmiştir. Bu dönüm noktalarını başarıyla geride bırakarak sürekli daha büyük hedeflere yöneldik. Savunma sanayiinde yüzde 20’lerden aldık, yüzde 80’lere çıkardık. Muhalefet niye yapamadı bunu? Yıllar yılı bu ülkede iktidar oldular, neden yapamadılar? İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de götürdüler, götürdüler de götürdüler. İşte ben diyorum ki gelin 31 Mart akşamı bunlara güzel bir ders verelim. Türkiye tökezlerse, milletimiz tökezler. Ama biz inşallah ülkemizi tökezletmeyeceğiz ve Türkiye, dünyada çok çok farklı bir yere gelecek”