Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Dünya Tiyatro Günü’nde Devlet Tiyatroları’ndan ücretsiz oyunlar

27 Mart Çarşamba günü

27 Mart Çarşamba günü sahnelenecek oyunların programı şu şekilde:

Ankara Devlet Tiyatrosu:

“Cimri” Etimesgut CKM Sahnesinde

“Devlet Ana” Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesinde

“Son Gece Mahallesi” Şinasi Sahnesinde

“Kadınlar, Filler ve Saireler” Küçük Tiyatroda

“Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu)” Akün Sahnesinde

“Esaretin Bedeli” İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesinde

“Gişe” Oda Tiyatrosunda

“Hayal Dükkanı” Pursaklar DT Sahnesinde

İstanbul Devlet Tiyatrosu:

“Bella Figura” Mecidiyeköy Büyük Sahnede

“Tek Başıma” Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede

“Sonbahara Son Güller” Üsküdar Tekel Sahnesinde

“Tamamen Doluyuz” Üsküdar Stüdyo Sahnede

İzmir Devlet Tiyatrosu:

“Hamlet” Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesinde

“Bir Düş Gibi (Cahide Sonku)” Konak Sahnesinde

“Majestik” Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesinde

Bursa Devlet Tiyatrosu:

“Lobotomobilin Üç Seferi” Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde

“Şair, Şiir, Şuur” Mehmet Akif Ersoy Feraizcizade Oda Tiyatrosunda

Adana Devlet Tiyatrosu:

“Ortak Cinayetin Suç Duyurusu” 01 Burda PGM Sahnesinde

Trabzon Devlet Tiyatrosu:

“Medyum” Atapark Haluk Ongan Sahnesinde

“Sihirli Lamba” Atapark Haluk Ongan Sahnesinde

TÜM PROGRAM:

Ankara Devlet Tiyatrosu; Molière’in yazdığı, Sabahattin Eyüboğlu’un dilimize çevirdiği, Işıl Kasapoğlu’nun rejisörlüğünü yaptığı “Cimri” Etimesgut CKM Sahnesinde;

Kemal Tahir’in yazdığı, Osman Özkan’ın oyunlaştırdığı, Ayşe Emel Mesci’nin rejisörlüğünü yaptığı “Devlet Ana” Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesinde;

Pınar Gürbüzoğlu’nun yazdığı, Ç. Umut Tanyolu’nun yönetmenliğini yaptığı “Son Gece Mahallesi” Şinasi Sahnesinde;

Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı, Sibel Erdenk’in yönetmenliğini yaptığı “Kadınlar, Filler ve Saireler” Küçük Tiyatroda;

Susan Hill’in yazdığı, Stephen Mallatratt’ın oyunlaştırdığı, Ayşe Hacımirzaoğlu’nun dilimize çevirdiği, Mesut Turan’ın yönetmenliğini yaptığı “Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu)” Akün Sahnesinde;

Stephen King’in yazdığı, Owen O’neill & Dave Johns ‘ın uyarladığı, Nazlı Gözde Yolcu’nun dilimize çevirdiği, Barış Erdenk’in yönetmenliğini yaptığı “Esaretin Bedeli” İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesinde;

Jean Tardieu’nun yazdığı, Yıldırım Keskin’in dilimize çevirdiği, Barış Ergin Özdemir’in yönetmenliğini yaptığı “Gişe” Oda Tiyatrosunda;

Mevlana İdris’in yazdığı, Esat Tanrıverdi’nin uyarlayıp, yönetmenliğini yaptığı “Hayal Dükkanı” çocuk oyunu Pursaklar DT Sahnesinde;

İstanbul Devlet Tiyatrosu; Yasmina Reza’nın yazdığı, Ayberk Erkay’ın dilimize çevirdiği, Hakan Çimenser’in rejisörlüğünü üstlendiği “Bella Figura” Mecidiyeköy Büyük Sahnede;

Peter Quilter’in yazdığı, Nazlı Gözde Yolcu’nun dilimize çevirdiği, Tayfun Erarslan’ın yönetmenliğini yaptığı “Tek Başıma” Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede;

Özen Yula’nın yazıp yönettiği “Sonbahara Son Güller” Üsküdar Tekel Sahnesinde;

Becky Mode’ın yazdığı, Lale Eren Dalsar’ın dilimize çevirdiği, Elif Erdal’ın yönetmenliğini yaptığı “Tamamen Doluyuz” Üsküdar Stüdyo Sahnede;

İzmir Devlet Tiyatrosu; William Shakespeare’in yazdığı, Sabahattin Eyüboğlu’un dilimize çevirdiği, Ali Barışık’ın yönetmenliğini yaptığı “Hamlet” Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesinde; Gökhan Erarslan’in yazdığı, Ebru Nil Aydın’ın yönetmenliğini yaptığı “Bir Düş Gibi (Cahide Sonku)” Konak Sahnesinde;

Peter Quilter’in yazdığı, Nazlı Gözde Yolcu’nun dilimize çevirdiği, Metin Arslan’ın uyarlayıp, yönetmenliğini yaptığı “Majestik” Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesinde;

Bursa Devlet Tiyatrosu; George Brant’ın yazdığı, Nazlı Gözde Yolcu’nun dilimize çevirdiği, Ç. Umut Tanyolu’nun yönetmenliğini yaptığı “Lobotomobilin Üç Seferi” Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde;

Burak Akyüz’ün yazdığı, Murat Ozan’ın yönetmenliğini yaptığı “Şair, Şiir, Şuur” Mehmet Akif Ersoy Feraizcizade Oda Tiyatrosunda;

Adana Devlet Tiyatrosu; Ege Kızık’ın yazdığı, Levent Aras’ın yönetmenliğini yaptığı “Ortak Cinayetin Suç Duyurusu” 01 Burda PGM Sahnesinde;

Trabzon Devlet Tiyatrosu; Sam Bobrick’in yazdığı, Özgür Özdural’ın dilimize çevirdiği, Tayfun Erarslan’ın yönetmenliğini yaptığı “Medyum” Atapark Haluk Ongan Sahnesinde;

Cengiz Özek’in yazıp yönettiği çocuk oyunu “Sihirli Lamba” Atapark Haluk Ongan Sahnesinde;

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu; Caryl Churchill’in yazdığı, Ebru Demirdöven ve Esma Çankaya’nın dilimize çevirdiği, Bilge Emin’in yönetmenliğini yaptığı “Ekşi Tom” (Prömiyer) Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesinde;

Özlem Saraç’ın yazdığı, Ergin Özdemir’in yönetmenliğini yaptığı çocuk oyunu “Sayı Dedektifleri” Kayapınar Kültür Merkezi Sahnesinde;

Müge Oskay’ın yazdığı, Kubilay Karslıoğlu’nun yönettiği, İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Çarpışma” Oda Tiyatrosu Sahnesinde;

Antalya Devlet Tiyatrosu; Charlotte Jones’un yazdığı, Seçil Honeywill’in dilimize çevirdiği, Yunus Emre Bozdoğan’ın rejisörlüğünü üstlendiği “Havada Yüzmek” Haşim İşcan Kültür Merkezi DT Sahnesi Küçük Salonda;

Erzurum Devlet Tiyatrosu; Uğur Saatçi’nin yazdığı, Ayşe Pınar Aras’ın yönetmenliğini yaptığı “Yeşilçam” Erzurum DT Sahnesinde;

Sivas Devlet Tiyatrosu; Branko Ružić’in yazdığı, Nazlı Gözde Yolcu’nun dilimize çevirdiği, Saydam Yeniay’ın yönetmenliğini yaptığı “Donör” Atatürk Kültür Merkezi Sahnesinde;

Van Devlet Tiyatrosu; Ülkü Ayvaz’ın yazdığı, Musa Arslanali’nin yönetmenliğini yaptığı “Külhanbeyi Operası” (Prömiyer) Van Kültür Merkezi Sahnesinde;

Kayseri Devlet Tiyatrosu; Sabahattin Kudret Aksal’ın yazdığı, Ece Okay’ın yönetmenliğini yaptığı “Kral Üşümesi” (Prömiyer) Kayseri Devlet Tiyatrosu Sahnesinde;

Gaziantep Devlet Tiyatrosu; Roland Schimmelpfennig yazdığı, Sibel Arslan Yeşilay’ın çevirdiği, Hakkı Kuş’un yönetmenliğini yaptığı, Van Devlet Tiyatrosu yapımı “Geçmişten Gelen Kadın” Şehit Kamil Sahnesinde;

Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu; Demet Bozkurt’un yazdığı, Can Ali Çalışandemir’in yönettiği, Konya Devlet Tiyatrosu yapımı “Kadınlar İstasyonu” Necip Fazıl Kısakürek Devlet Tiyatrosu Sahnesinde;

Elazığ Devlet Tiyatrosu; Özge Şenol’un yazdığı, Alperen Kartal’ın uyarladığı, Ebru Kara’nın yönetmenliğini yaptığı, Sivas Devlet Tiyatrosu yapımı çocuk oyunu “Gizli Bahçe’nin Bezelyesi (Filozof Çocuklar İçin Hikayeler Projesi)” Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesinde;

Adam Szymkowicz’in yazdığı, Servet Aybar’ın dilimize çevirdiği, Ebru Kara’nın yönetmenliğini yaptığı Sivas Devlet Tiyatrosu yapımı “Başıboş” Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesinde;

Samsun Devlet Tiyatrosu; Nedyalko Yordanov’un yazdığı, Hüseyin Mevsim’in dilimize çevirdiği, Farid Bikchantaev’in yönetmenliğini yaptığı Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “Gonzago’nun Öldürülmesi” Samsun DT Sahnesinde;

Çorum Devlet Tiyatrosu; Peter Turrini’nin yazdığı, Sibel Arslan Yeşilçay’ın dilimize çevirdiği, Tolga Çiftçi’nin yönetmenliğini yaptığı Adana Devlet Tiyatrosu yapımı “Nihayet Bitti” Çorum DT Sahnesinde;

Denizli Devlet Tiyatrosu; Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Ömer Naci Topcu’nun rejisörlüğünü üstlendiği, Antalya Devlet Tiyatrosu yapımı “Bimarhane” Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesinde;

Ordu Devlet Tiyatrosu; Kosta Kortidis’in yazdığı, Nesimi Kaygusuz’un yönetmenliğini yaptığı Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı “Hiç Kimse” Ordu DT Sahnesinde;

Edirne Devlet Tiyatrosu; Cengiz Özek’in yazıp, yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı çocuk oyunu “Çöp Canavarı” Edirne DT Sahnesinde;

Nevşehir Devlet Tiyatrosu; Baki Erdi Mamikoğlu’nun yazdığı, Levent Aras’ın yönetmenliğini yaptığı Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı “Hiç Kimsenin Öyküsü” Damat İbrahim Paşa Salonunda sanatseverlerle buluşacak.

Habere ait etiket tanımlanmamış.