Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

CHP’nin Samsun Büyükşehir Adayı Cevat Öncü

CHP Parti Meclisi’nin bugün yapılan toplantısının ardından, Cevat Öncü’nün ismi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

CHP Parti Meclisi’nin bugün

CHP Parti Meclisi’nin bugün yapılan toplantısının ardından, Cevat Öncü’nün ismi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında gerçekleşen Parti Meclisi toplantısında belirlenen,  belediye başkan adaylarının isimleri kamuoyuna duyuruldu. İnşaat Mühendisi Cevat Öncü, CHP’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adının açıklanmasının sonra konuşan  Cevat Öncü  şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak adımın açıklanmış olmasından büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Beni bu göreve layık gören, Genel Başkanımız Sn. Özgür Özel ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerimize, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum.

Aday adaylığı sürecinde yakın ilgilerini gördüğüm ve seçim kampanyası sürecinde beraber çalışacağımız Samsun milletvekilimiz Sayın Murat Çan, Samsun İl Başkanımız Sayın Mehmet Özdağ, Parti Meclisi Üyemiz Sayın Nazan Güneysu, ilçe başkanlarımız ve tüm parti örgütümüze teşekkür ediyorum.

Seçim kampanyamızı, yüksek enerjimiz ile sağlıklı bir şekilde yürüterek seçimleri kazanmak önceliğimiz olacaktır.

Samsun’da doğmuş, Samsun’da büyümüş, üniversite eğitimi ve askerlik dışındaki tüm yaşamını Samsun’da sürdürmüş, aile, iş ve sosyal yaşamını Samsun’da devam ettiren, Samsun’un evladı, Samsunlu, Samsuncu ve Samsunspor’lu Cevat Öncü olarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olmamın temel nedeni; mesleki bilgi ve birikimim ile şehrimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak, potansiyelini en üst seviyeye çıkartmak, Samsun’da yaşam kalitesini yükseltmek ve Samsun’u daha ileriye taşımaktır.

Samsun’un geleceğini, Samsun halkının desteği ve güveniyle birlikte şekillendireceğimize olan inancım tamdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs şehri Samsunumuza, Rahmetli Muzaffer Önder Başkanımız gibi ‘Sosyal ve Halkçı Belediyecilik’ ilkesi ile hizmet etmeye talibim. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir şehir bırakmak temel amacımızdır. Göreve geldiğimiz zaman, Samsunlunun beklenti ve talepleri doğrultusunda, katılımcı bir yönetim anlayışıyla her kesimin sesine kulak verecek, şeffaf ve adaletli bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz.

Samsun’a değer katacak projeleri hayata geçirmek için çalışacağım.

Şehrimizi daha da güzelleştirecek adımları atmaktan büyük mutluluk duyacağımı ifade etmek isterim. Bu süreçte, özellikle gençlerimiz başta olmak üzere, tüm Samsunluların destek ve teşviki, benim için büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır. Samsun’da herkesi kucaklayarak, çocukların ve gençlerin Cevat amcası, yaşıtlarımızın kardeşi ve büyüklerimizin bir evladı olarak hareket edeceğim. Hep birlikte el ele vererek, Samsun’u hak ettiği yere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Samsun’a hizmet için yola çıkıyoruz. Parti Meclisinin almış olduğu kararın, Samsunumuz ve bizler için hayırlı olmasını diliyorum.”