Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Cemiyetler Birleşti! Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Kuruldu

Samsun Gazeteciler Cemiyetinin girişimiyle başlatılan çalışmalar tamamlandı. Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Ordu’da düzenlenen törenle kuruldu.

Samsun Gazeteciler Cemiyetinin girişimiyle

Samsun Gazeteciler Cemiyetinin girişimiyle başlatılan çalışmalar tamamlandı. Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Ordu’da düzenlenen törenle kuruldu.

Kısa adı ORKAR olan Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonunun kuruluşu için Samsun Gazeteciler Cemiyeti’nin başlattığı çalışmalar sonuç verdi. Ordu’da düzenlenen törende atılan imzalarla kurulan Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanlığına Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı getirildi. Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Sinop, Çorum gibi Karadeniz il ve ilçelerindeki medya yapılanmalarını bir araya getirecek olan Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun bölge basınında birlik ve beraberliği sağlaması bekleniyor.

Kuruluş imzaları Ordu’da atıldı

Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun kuruluş imzaları, Ordu Altınordu Belediye Tesislerinde atıldı. Törene Altınordu Belediye Başkan yardımcısı Avukat Mehmet Kurt, Altınordu Belediyesi Basın Halkla İlişkiler müdürü Sezgin Yaşar’ın yanı sıra Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel, Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkan Yardımcısı Cengiz Keskin, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Resul Akçay, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Saymanı Bayram Ok, Çakır Medya Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor, Demokrasi ve Sivil Katılım Derneği Başkanı Sultan Tapdık da katıldı.

Hazırlanan tüzük metni imzalandı

Hazırlanan tüzük metni, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Ordu İnternet Gazetecileri Medya İletişim ve Bilişim Derneği Başkanı ve Dijital Medya ve İletişim Federasyonu Genel Başkanı Bahtiyar Kahveci, Karadeniz Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Cihan Çakır, Tokat İletişim Derneği Başkanı Hüseyin Kömür tarafından imzalandı.

“Mesleğimizin onurunu koruyacağız”
Törende konuşan Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Mehmet Yazıcı, bölgede faaliyet gösteren ve ortak amaçları olan meslek yapılanmalarını bir çatı altında toplayarak güç birliği oluşturmak istediklerini belirterek şunları söyledi; “Her ilde hatta ilçelerde birden fazla gazeteciler cemiyeti var. Aramızdaki kısır çekişmelerden bıktık. Birleşmek, büyümek, meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek, kendi söküğümüzü dikmek istiyoruz. Basın meslek ilkelerine uyarak, yalan haberle, dezenformasyonla mücadele ederek, mesleğimizi eski saygınlığına kavuşturmak zorundayız. Katılan değerli başkanlara ve arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Federasyonumuzun basın ve medya camiasına hayırlı olmasını diliyorum.”