Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Çankaya Bir Sanat Merkezi’ne Dönüşecek

Çankaya Bir Sanat Merkezi’ne

Çankaya Bir Sanat Merkezi’ne Dönüşecek

6-10 Mart tarihleri arasında ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen fuarda Güner, dünyadan ve ülkemizden 300’e yakın sanatçının katıldığı etkinlikte sanatçılar ve Ankaralı sanatseverlerle bir araya geldi.

CHP Çankaya Belediye Başkan Adayı Güner, fuardaki tüm sergi alanlarını gezerek sanatçılar ve sanatseverlerle sohbet etti ve yeni dönem için projelerini paylaşma fırsatı buldu.

“Ankara kültür ve sanatın da başkenti”

CHP Çankaya Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Can Güner, yeni dönem için açıkladığı projeler arasında kültür ve sanat projelerine büyük önem verdiğini belirtti. Güner, fuar alanındaki Ankaralı sanatseverlere “İkinci Yüzyılın Çankaya Projeleri”ni anlattı. Tüm bir yıla yayılacak olan ve her ay farklı temalarla Çankaya’yı sanatla buluşturacak “Çankaya Kent Festivali” büyük ilgi gördü.

Sanatın itici gücüyle Çankaya ve Ankara’nın merkezinde yaşamı hareketlendirmeyi amaçlayan Kent Festivali, yaşayan sokakları ve haftanın her günü canlı salonlarıyla tüm Çankaya’yı bir kültür sanat merkezi yapmayı hedefliyor. Güner, film, tiyatro, sergiler, sokak festivalleri ve atölyeler gibi etkinliklerin yanı sıra Ankara’nın muhteşem kent belleğini vatandaşlarla buluşturmayı hedefleyen “Kent Müzesi” projesinin önemini vurguladı.

“Sanatı ve sanatçıyı destekleyeceğiz”

Çankaya Belediye Başkan Adayı Güner, kültür ve sanat alanında gerçekleştirdiği projelerin Ankara’daki sanatseverler kadar sanatçılara da hareket alanı sağlayacağını belirtti. Güner, özellikle son dönemde kültür ve sanat etkinliklerinin engellendiği, kısıtlandığı bir ortamda Çankaya Belediyesi’nin bu projelerle sanatçılara da nefes aldırmayı hedeflediğini ifade etti. Kültür ve sanata yönelik çalışmalar yapan kuruluşların teşvik edileceğini belirten Güner, gelecek nesillere miras bırakılacak bir Çankaya için çalışmanın önemini vurguladı.