Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

‘Bozdoğan-8’ operayonlarında çok sayıda mağara ve sığınak imha edildi

‘Bozdoğan-8’ operayonlarında çok sayıda

‘Bozdoğan-8’ operayonlarında çok sayıda mağra ve sığınak imha edildi

ANKARA-BHA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütü PKK’nın sığınak ve barınak olarak kullandığı 59 mağranın imha edildiğini duyurdu. Bakan Yerlikaya, mağralarda çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı bulunduğunu aktardı.

Bakan Yerlikaya, Nusaybin, İskenderun, Dörtyol, Payas, Mutki, Hizan, Sehi, Kulp, Lice, Uludere, Silvan, Ergani, Genç, Pervari, Ovacık, Cudi ve Gabar kırsalında gerçekleştirilen operasyonlara  204 tim, 2846 jandarma personelinin katıldığını belirtti.

Bozdoğan-8 operasyonlstında mağra ve sığınaklardan ele geçirilen silah, patlayıcı ve muhimmatın listesi şu şekilde:

1 adet Sovyet yapımı AT-13 Metis Tanksavar Füzesi, 2 adet güdümlü füze, 701 adet el bombası, 108 adet Rpg-7 tanksavar roket mühimmatı, 64 kilogram C4 plastik patlayıcı, 10 adet EYP ve anahtar sistemi, 4012 adet MÜHİMMAT (piyade ve makineli tüfek fişekleri), 5 adet Lav silahı, 8 adet ROKETATAR, 57 adet 12,7 mm çapında Zagros ve UÇAKSAVAR MÜHİMMATI, 2 adet ANTİ-TANK MAYINI, 8 adet bombaatar mühimmatı, 7 adet Dragunov ve Zagros Keskin Nişancı Tüfeği, 7 adet AK-47 piyade tüfeği, Havan mühimmatı, 2 adet lazer mesafe ölçer, 2 adet Dragunov dürbünü, 18 adet Dragunov şarjörü,

 

Bakan Yerliikaya açıklamalarına; “Terör örgütünün kış aylarında lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı sığınaklar tek tek tespit edilip imha edildi. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle” sözleriyle son verdi.