Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Başkan Köse: Cumhurbaşkanımız Samsun’a Çok Güveniyor    

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 92. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

AK Parti Samsun İl

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 92. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Coşku içinde geçen programa AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, AK Parti Samsun Milletvekilleri Orhan Kırcalı ve Ersan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, geçmiş dönem milletvekilleri, geçmiş dönem il başkanları, geçmiş dönem il yönetim kurulu üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları başkanları, İlçe başkanları, ilçe belediye başkanları, geçmiş dönem ilçe başkanları, geçmiş dönem belediye başkanları, meclis üyeleri, belediye başkan aday adayları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. 

CUMHURBAŞKANIMIZ SİZLERE SELAMLARINI GÖNDERDİ

Coşku içinde yoğun katılımla geçen programda konuşma yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’a güvenini ve selamlarını ifade ettiği konuşmasında teşkilata mesajlar verdi,  “Yerel seçimlerde zafer yine AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın olacak” dedi.

Samsun teşkilatı olarak seçim sürecinde gayretli bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Mehmet Köse, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Birlik ve beraberlik içinde Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan teşkilatımıza çok güveniyor. Sizlere selamlarını gönderdi. Bu süreçte hepimize çok önemli görevler düşüyor. Önümüzdeki günlerden itibaren tempomuzu en üst seviyeye çıkaracağız. Hep birlikte sahada olmaya devam edeceğiz. Bir an olsun bile rahavete kapılmadan tüm enerjimiz ile tam konsantrasyonla seçim sürecinde çalışacağız.

Şehrimizin her noktasında gönüller kazanmaya, gönülleri fethetmeye devam edeceğiz. Milletimiz ile aramızdaki muhabbeti, sevgiyi daha da güçlü hale getireceğiz. Bizim işimiz şehrimiz için, milletimiz için, davamız için her zaman çok çalışmak. Karşımda her zamanki gibi inançlı, heyecanlı ve kararlı teşkilat görüyorum. Seçimde hedefimiz yine büyük bir zafer elde etmek. Bunu hep birlikte omuz omuza başaracağız. Mart ayındaki seçimlerde milletimizin büyük desteğiyle elde edeceğimiz başarıyla Türkiye Yüzyılı’na çok güçlü bir adım attığımızı meşale şehrimiz Samsun’dan herkese haykıracağız.

“İman varsa imkân da vardır” diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliği ile AK Parti kadroları olarak 21 yıldır ülkemize ve milletimize büyük hizmetler yaptık ve hamdolsun çok büyük başarılar, iftiharlar yaşadık. Biliyorsunuz hep birlikte Hedef 2023 demiştik. ‘Türkiye Yüzyılı’ diye adını koyduğumuz Büyük ve Güçlü Türkiye’ye, gelecek asrımıza yön verecek önemdeki 14 Mayıs seçimlerini Allah’ın izniyle kazanmak için canla başla mücadele ettik.

14 Mayıs seçimleri ‘asrın seçimi’ hüviyetinde idi. Ve hamdolsun ki AK Parti olarak asrın seçimini asrın zaferini elde ederek kazandık. Aziz milletimize sağduyusundan ve desteğinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Samsun Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanımız da Samsun’a sevdalıdır. Samsun AK Partimizin kalesidir. 4 Mayıs’ta muhteşem bir miting ile Cumhurbaşkanımızı ağırladığımız 14 Mayıs seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde çalışarak başarı kazandık. Dedim ya Samsun olarak da büyük iftiharlar yaşadık. 2018 de olduğu gibi Cumhurbaşkanımıza % 66 ile yine en büyük desteği verdik. Güçlü ve birikimli 5 Milletvekili ile genel seçimlerden alnımızın akıyla ve başarıyla çıktık.

İşte bu kutlu sonuç sizlerin, hepimizin gayretidir, emeğidir, başarısıdır. Var olun, sağ olun, sizlerle iftihar ediyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Bu vesileyle 22. Dönemden 27. Döneme kadar Samsunumuza hizmet etmiş olan bütün Milletvekillerimizi saygıyla yad ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

İftihar tablomuz devam etmektedir. Samsunumuz TBMM’de ve Genel Merkezimizde yine çok güçlü bir şekilde temsil edilmektedir. Öncelikle 7 Ekim’de gerçekleşen 4. Olağanüstü Büyük Kongremiz sonrasında iki Genel Başkan Yardımcımız; Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Sayın Çiğdem Karaaslan Başkanlarımız, ayrıca üç birim başkan yardımcımız ile Samsun olarak Genel Merkezimizde ayrıcalıklı bir konumdayız. Keza; Meclisin en aktif ve etkin komisyonu, Ülkemizin refah ve kalkınma hamlesinin şekillendiği Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Sayın Dr. Mehmet Muş Bakanımız ile, Plan ve Bütçe Komisyonu üyemiz Sayın Ersan Aksu ile, yine Meclisin yasama faaliyetinde önemli bir komisyon olan Adalet Komisyonu Başkan Yardımcısı Sayın Orhan Kırcalı ile TBMM’de de çok ayrıcalıklıyız.

Hâsılı Ankara’da siyaseten çok güçlüyüz değerli arkadaşlarım. Bu tablo Samsun’un, AK parti teşkilatlarının hakkıdır. Bu cümleden olarak Samsun AK Parti ailesine mensup olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle 28. Dönem Milletvekillerimizi tebrik ediyor Ülkemize ve Samsunumuza hizmet yolunda başarılar diliyoruz. Samsun önümüzdeki süreçte de bugüne kadar olduğu gibi çok büyük hizmet ve yatırım almaya devam edecektir.

Peki, şimdi biz bugün ne diyoruz, İl Başkanı olarak şahsım adına, sizler adına Samsun AK Parti adına bizler bugün ne diyoruz neyi istiyoruz. Biliyorum ben ne diyor ve neyi istiyor isem, hiç şüphem yok ki sizler de aynı şeyi söylüyor ve istiyorsunuz… O halde, AK Parti Samsun Teşkilatları Hazır mıyız? Ne diyoruz, neyi istiyoruz biz; 18 : 0 .  AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak 18:0 yani 17 İlçe ve Büyükşehir belediyesi bizim olacaktır Allah’ın izniyle.

Bu süreçte sizlerden 14 Mayıs seçimlerinde gösterdiğiniz fedakârlık gibi partimize tüm seçim süreci boyunca samimiyet ve gayretle destek vermenizi, emek vermenizi, katkı vermenizi talep ediyorum. Dünyanın en asil, adil ve itibarlı lideri Cumhurbaşkanımıza güç vermemiz lazım. 2024 yerel seçimlerinde Samsun olarak ona olan sevdamızı, ona olan vefamızı göstermemiz, ona olan borcumuzu yerine getirmemiz lazım. Sizlerden bunun için samimiyetle gayret ve destek talep ediyorum. O halde yine soruyorum, kutlu bir sefere daha hazır mıyız ve var mıyız?

Bu kutlu sefer ki sadece yerel seçimlere giden bir yol olmayacaktır. Bu kutlu sefer ki; mazlum dünyanın, ezilenlerin gür sesi, suskun dünyanın hür sesi olacaktır. Bu kutlu sefer ki; vicdanları kararmış, insanlığı çürümüşlerin, melunların, zalimlerin karşısına dikilen yiğit bir ses olacaktır. Filistin’in umudu, Gazze’nin imdadı olacaktır.

Tek dişi kalmış batının suskunluğunda Gazze’de 7.000’i çocuk, yaşlısı genci 17.000 insanımız katledildi. Bu katliamdan öte bir soykırımdır. Lanet ediyoruz zalimlere, nefretimiz, öfkemiz çok büyük.

Ne diyor Üstat Necip Fazıl

Razı mısın olmasın kaşı gözü simanın?

Hiçbir değeri yoktur, öfkesi yok imanın!

Öfkemiz; imanımız gibi dip diri…

Onun için diyoruz ya bu kutlu sefer sadece bir yerel seçim olmaktan ötedir. Bu kutlu sefer emin olun ki bize emrolunmuştur… İnanıyoruz ki biz görevimizi layıkıyla yaparsak biiznillah zaferle de sonuçlanacaktır. Bu duygularla, bu inançla… Sefer bizlerden, zafer Allah’tandır.”