Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Bakan Tekin Samsun’da eğitimcileri dinledi

Milli eğitim Bakanı Tekin Samsun’da İl Eğitim Yöneticileri Toplantısı’na katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, il genelinde görev yapan yaklaşık 550 okul yöneticisiyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Tekin, ardından Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte düzenlenen iftara katıldı.

Milli eğitim Bakanı Tekin

Milli eğitim Bakanı Tekin Samsun’da İl Eğitim Yöneticileri Toplantısı’na katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, il genelinde görev yapan yaklaşık 550 okul yöneticisiyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Tekin, ardından Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte düzenlenen iftara katıldı.

CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARI İÇİN OY İSTEDİ
Samsun’da öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek sorunları dinleyen Bakan Tekin, beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Saathane Meydanını gezdi. Samsun’daki STK temsilcilerinin davet edildiği iftar yemeğine katılan Tekin, Cumhur İttifakı adayları için “Samsun bilir, gerçek belediyecilik AK Parti’dir” diyerek oy istedi.

“BÜTÜN SINIFLARDA AKILLI TAHTA VAR”
Türkiye genelindeki 56 bin okulun tamamının internet erişim ağına sahip olduğunu kaydeden Tekin,  “Proje kapsamındaki bütün sınıflarımızda akıllı tahta dediğimiz etkileşimli tahtalar var. Çocuklarımız bırakın elektriği, suyu, internet erişimiyle en ücra köşedeki öğrencimiz Bakanlık merkez teşkilatındaki eğitim bilişim ortamını, yani EBA’ya erişiyor ve dünyanın herhangi bir ülkesindeki bir öğrencinin eriştiği eğitim içeriğine sahip olabiliyor” dedi.

SAMSUN’DA ÖĞRETMEN SAYISI İKİ KAT ARTTI
Merkezi Samsun’da bulunan ve yeni kurulan Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı iftarda konuşan Bakan Tekin, şunları söyledi:
“Son 20 yılda daha önceki 80 yılda yapılan derslik sayısından daha fazla derslik yapıldı. Daha önce istihdam edilen öğretmen sayısından daha fazla öğretmen istihdam edildi. Derslik başına düşen öğrenci sayısı yarı yarıya azaltıldı. Bu yatırımları başka bir ülkede yapıldı diye okusak onu eğitim fakültelerimiz, üniversitelerimiz eğitim devrimi yapılan bir ülke başlığı ile duyurur. Biz içinde yaşadığımız için bunu göremiyoruz. Samsun’da da Türkiye ortalamasına benzer bir biçimde 2002 yılındaki mevcut derslik sayısı, aradan geçen 20 yılda ikiye katlanmış. Öğretmen sayısı ikiye katlanmış. Aklınıza, ‘Öğrenci sayısı da artmıştır.’ sorusu gelebilir. Öğrenci rakamlarına da baktığımızda öğrenci artışı da stabil. Yani her durumda tüm bu göstergeler açısından yüzde 50, yani yarı yarıya azalmış durumda, sınıf mevcutları… Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Şu andan itibaren biz daha çok mevcut okul yapı stokumuzdan eskiyenler varsa, fiziki ve altyapı itibarıyla onların yenilenmesi ama daha çok eğitim-öğretim süreçlerinin içeriği ile ilgili konulara odaklanmış durumdayız. İnşallah öğretmen ve yönetici arkadaşlarımızla birlikte bu süreci sağlıklı bir zemine oturtup, bu süreçte de güzel şeyler yapmayı Allah bize nasip etsin diyoruz.”

CUMHUR İTTİFAKI SALONDA YERİNİ ALDI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonda düzenlenen iftar yemeğine
Programa Samsun Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Samsun Milletvekilleri Orhan Kırcalı, Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse, MHP İl Başkanı Burhan Mucur, İl Millî Eğitim Müdürü Murat Ağar ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halit Doğan, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve eğitimciler katıldı.

HaberSam

.