Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

“Astoria Grande” Kruvaziyeri 2. Kez Samsun’da

Rusya’dan hareket eden ve Karadeniz rotasına Samsun’u da ekleyen Astoria Grande kruvaziyeri, 856 yolcu ve 424 kişilik mürettebatıyla 14 günlük aranın ardından bu ay 2. kez Samsun Limanı’na demir attı

Rusya’dan hareket eden ve

Rusya’dan hareket eden ve Karadeniz rotasına Samsun’u da ekleyen Astoria Grande kruvaziyeri, 856 yolcu ve 424 kişilik mürettebatıyla 14 günlük aranın ardından bu ay 2. kez Samsun Limanı’na demir attı.

Liman görevlileri tarafından kırmızı güllerle karşılanan Rus turistler, şehrimizdeki tarihi, turistik ve doğal güzellikleri görmek ve alışveriş yapmak için bireysel ve turlar eşliğinde limandan ayrıldı. Günübirlik gerçekleştirilen ziyaretin ardından gemi, akşam saatlerinde Samsun’dan ayrıldı.

Samsun turizmine kruvaziyer destinasyonunun da eklenmesiyle, geminin kasım ayında düzenlediği 2 seferde Samsun, 1.717 yolcu ve 866 kişilik mürettebattan oluşan toplam 2.573 turisti ağırladı. Kruvaziyerin Samsun’a iki haftalık periyotlarla 2023 yılı sonuna kadar 2, 2024 yılında ise 44 sefer daha düzenlemesi bekleniyor.