Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Aşgın’dan kadınlara özel proje

Aşgın’dan kadınlara özel proje

Aşgın’dan kadınlara özel proje

Ayhan Aykanat/Çorum-BHA

Belediye Başkan Aşgın konuşmasında, geçtiğimiz 5 yıllık dönemde olduğu gibi yeni dönemlerinde de kadınlara yönelik önemli projeler hazırladıklarını belirterek, Kadınlar Lokali, Kadın Emeği Çarşısı, Aile Yaşam Merkezi, Kreş ve Gündüz Bakım Evleri projeleriyle kadınların yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Kadınlara özel sosyal tesis

Kadınlar Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada yeni dönem projelerinden de bahsederek “Hanımefendiler bizden kendilerine özel bir yer istemişlerdi. Aşçısından garsonuna tüm çalışanların kadın olduğu ve sadece kadınların kullanabileceği Kadınlar Lokali’ni şehrimize kazandıracağız.” dedi.
Millet Bahçesi içerisinde açılacak Kadınlar Lokali’ni kısa süre içerisinde tamamlayarak hizmete sunacaklarını belirten Başkan Aşgın, “Kadınlarımıza özel eğitici ve sosyal etkinlik alanı oluşturacağız. Kadınların sosyal hayata daha aktif bir şekilde katılmalarını sağlayacağız” dedi.

Üç bölgeye belediye tarafından işletilecek kreş yapılacak

AK Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde özellikle çalışan kadınların en önemli ihtiyaçlarından birisi olan çocuk kreşi konusunda da çalışma yapacaklarını ifade Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın şu ifadeleri kullandı. “Çorum Belediyesi tarafından işletilecek olan Kreş ve Gündüz bakım evlerimizi şehrimizin farklı bölgelerinde inşa edeceğiz. Projelerini ve ihale dosyasını hazırladık. Kreş ve gündüz bakım evleri ile yavrularımızın fiziksel, zihinsel, sosyal, ahlaki, duygusal ve öz bakım becerilerini geliştirmek için tüm koşulları sağlayacağız.”

Aileler için özel projeler

Ailelerin çocuklarıyla birlikte eğlenecekler hoşça vakit geçirecekleri Aile Yaşam Merkezi kuracaklarını belirten Başkan Aşgın, burada fitness ve spor salonları, yetişkin ve çocuk oyun alanları, geleneksel çocuk oyun alanları, hobi atölyeleri, duvar tenisi, kabin sineması gibi etkinliklerin yapılacağını söyledi.
Başkan Aşgın ayrıca çocukların mevsim şartlarından etkilenmeksizin 12 ay boyunca rahatça oyun oynayabilecekleri, güvenli bir şekilde vakit geçirebilecekleri kapalı oyun alanları oluşturacaklarını da sözlerine ekledi.