Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Ardahanlılardan çağrı; “Demiryolu olmazsa olmazımızdır”

Ardahanlılardan Bakan Uraloğlu’na çağrı;

Ardahanlılardan Bakan Uraloğlu’na çağrı; “Demiryolu olmazsa olmazımızdır”

ARDAHAN-BHA

Ardahan halkı, AK Parti’nin seçim çalışmalarına destek vermek için önümüzdeki hafta Ardahan’a gelecek olan Ulaştırma Bakanı’ndan demiryolu talebinde bulunacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun önümüzdeki hafta Ardahan’a yapacağı ziyareti fırsata çevirmek isteyen vatandaşlar, siyasilere çağrıda bulunarak, “Ulaştırma Bakanı Uraloğlu’ndan Ardahan’a tren sözünün alınmasını istiyor.” mesajını verdi.

Yerel seçimlere 2 hafta kala Ardahan’da propaganda çalışmalarını artıran AK Parti’de adayların seçim çalışmalarına destek vermek için Bakanlık düzeyinde yapılan ziyaretlere Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’da katıldı.

İki sınır kapısı olmasına rağmen karayollarına alternatif bir ulaşım ağı bulunmayan Ardahan’a demiryolu hattının gelmesini isteyen vatandaşlar yerel seçimlerde iktidar partisinden müjdeli haberi bekliyor. Ardahan kamuoyunun iktidarından muhalefetine, siyasetçisinden STK’sına hemfikir olduğu Ardahan’a demiryolu hattının gelmesi kentin büyümesi için olmazsa olmazı olarak görülüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun Ardahan ziyaretini fırsata çevirmek isteyen bazı STK’ların tren talebinde bulunmak için hazırlık yaptığı da edindiğimiz bilgiler arasında yer aldı. STK temsilcileri Ulaştırma Bakanı Uraloğlu’na Ardahan’ın ortak talebi olan demiryolu talebinde bulunacaklar.