Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Ardahan Müftüsünden, Umre yolcularına tavsiye; “Ümmet için bol bol dua edin”

Ardahan Müftüsünden, Umre yolcularına

Ardahan Müftüsünden, Umre yolcularına tavsiye; “Ümmet için bol bol dua edin”

ARDAHAN-BHA

Ardahan’dan umreye gidecek olan vatandaşlar için Ardahan Müftülüğü tarafından “Umre Yolcularını Bilgilendirme Semineri” düzenlendi. İl Müftülüğü tarafından, Mart ayı içerisin de umreye gidecek olan umre yolcularına yönelik düzenlenen seminer İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) Salonunda yapıldı. Umreye gidecek olan vatandaşlarımızın umre ibadetini daha kolay ve doğru yapabilmeleri amacıyla düzenlenen seminere İl Müftüsü Adem Karadeniz, Hac ve Umre Hizmetleri Şefi Özcan Şentürk ve umreye gidecek vatandaşlar katıldı.

Seminerde umrecilere, İl Müftüsü Karadeniz tarafından “İbadet Bilinci ve Umre İbadeti, Yolculuğa Çıkmadan Önce Yapılacak Hazırlıklar, Ana Hatlarıyla Umre Menasiki, Umrenin Hikmeti ve Umredeki Sembollerin Anlamı, Umre İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci, Hz. Peygamber (s.a.v), Mescit-i Nebevi ve Medine-i Münevvere ‘deki Ziyaret Yerleri, Kadınlara Özgü Konular” hakkında bilgiler verildi.

Ardahan Müftüsü Âdem Karadeniz, seminerin sonunda umre yolcularına; Allah’ın evinde, Resûlullahın huzurunda memleketimiz, vatanımız ve Ümmeti Muhammed için; sağlık, huzur ve barış için bol bol dua edin.” diyerek hayırlı yolculuklar dileklerinde bulundu.