Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Ankara ‘Kamuda Siber Güvenlik’ etkinliğine ev sahipliği yaptı

Microsoft Türkiye, Ankara Marriott

Microsoft Türkiye, Ankara Marriott Hotel’de gerçekleştirdiği “Kamuda Siber Güvenlik” etkinliğiyle kamu, özel sektör ve teknoloji liderlerini buluşturdu.

featured

Ankara ‘Kamuda Siber Güvenlik’ etkinliğine ev sahipliği yaptı

Etkinlik, Microsoft’un Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’in açılış konuşmasıyla başladı. Özbilgin, Microsoft’un Türkiye’nin teknolojik kalkınmasına katkıda bulunma hedefini vurgularken, şirketin yılda 27 milyar dolarlık Ar-Ge yatırımıyla ileri teknolojilere odaklandığını belirtti.

Etkinlik kapsamında siber güvenlik, güvenlik operasyonlarının dönüşümü, bulut ve yapay zeka gibi konular uzmanlar tarafından değerlendirilirken, Microsoft’un Türkiye’deki faaliyetleri ve yatırımları da paylaşıldı. Levent Özbilgin, Microsoft’un Türkiye’deki 30 yıllık tarihinde eğitim alanında önemli katkılar sağladığını ve bölgesel bir operasyon merkezi olarak Türkiye’ye 500 milyon dolardan fazla sermaye getirdiğini ifade etti.

Özbilgin ayrıca yapay zeka ve bulut teknolojilerinin Türkiye’nin rekabet gücüne katkı sağlaması için çalıştıklarını vurgulayarak, bu alandaki gelişmelerin milli veri egemenliğini ön planda tutacak şekilde regülatif bir yaklaşımla desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Etkinlikte ayrıca “Siber Güvenlikte Dijital Ticaret Koridorları” ve “Yapay Zeka Çağında Siber Dayanıklılık ve Güvenlik” başlıklı oturumlar düzenlendi. Etkinlik, “Güvenlik”, “Yaratıcı Yapay Zeka” ve “Yazılım Geliştirmenin Geleceği” başlıklı panel oturumlarıyla son buldu.

 

Ankara ‘Kamuda Siber Güvenlik’ etkinliğine ev sahipliği yaptı